Konferencja - Społeczne i socjotechniczne funkcje prawa w doktrynach politycznych i prawnych od II połowy XX wieku

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej przez Sekcję Socjologii Prawa TBSP UJ i Koło Naukowe Historii doktryn WPiA UJ ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej Społeczne i socjotechniczne funkcje prawa w doktrynach politycznych i prawnych od II połowy XX wieku, która odbędzie się 16 marca 2013 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Zagadnienia, wokół których skupia się temat konferencji dotyczą ujęcia społecznych i socjotechnicznych funkcji prawa doktrynach politycznych i prawnych po II wojnie światowej. Obejmuje to zarówno ujęcie i rolę funkcji prawa we współcześnie obowiązujących systemach prawnych, jak również miejsce społecznych funkcji prawa w projektach zmian prawa oraz w doktrynach politycznych i prawnych funkcjonujących w życiu publicznym, ale nie będących źródłem zmian prawa. 

Bierny udział nie wymaga rejestracji, ale względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia chęci uczestnictwa na adres knhd@uj.edu.pl. Wcześniejszej informacji oczekujemy w przypadku potrzeby uzyskania zaświadczenia o biernym uczestnictwie.

Informacje organizacyjne

Konferencja odbędzie się w siedzibie TBSP UJ, przy ul. Straszewskiego 25/9. To ścisłe centrum Krakowa, 20 minut spacerem od dworca kolejowego i Regionalnego Dworca Autobusowego.

W związku z rezygnacją z pobierania od uczestników opłaty konferencyjnej nie jesteśmy w stanie zapewnić wyżywienia i zakwaterowania. W czasie konferencji będą jednak przewidziane przerwy obiadowe, a w pobliżu Wydziału znajduje się kilka miejsc, w których można zjeść posiłek na studencką kieszeń. Oferujemy także pomoc w rezerwacji niedrogich noclegów.
Wszelkie informacje organizacyjne będą sukcesywnie zamieszczane na stronie www.knhd.law.uj.edu.pl/konferencja2013, jak również na stronie naszego wydarzenia.

Kontakt

Prosimy śmiało zadawać wszelkie pytania na adres Koła Naukowego Historii Doktryn: knhd@uj.edu.pl,
lub bezpośrednio do koordynatora Konferencji:
Piotr Eckhardt
piotr.eckhardt@uj.edu.pl
604 54 44 55

Poniższe zaproszenie do pobrania:
http://www.knhd.law.uj.edu.pl/documents/3035628/12138143/konferencjaKNHD2013-zaproszenie.pdf


 

Konferencja, jako wydarzenie na facebook, dostępna pod adresem: 

https://www.facebook.com/events/214743838662700/?fref=ts

 

 

zobacz również